Information and Communication technologies, web application, social networks and online tools for a New Education

Jako nauczyciel informatyki brałam brał udział w kursie informatycznym w Alicante w Hiszpanii w dniach 4-10.07.2021 roku. W czasie szkolenia zapoznałam się z narzędziami i aplikacjami przydatnymi w pracy nauczyciela.

Poznałam min.:

• Padlet – aplikację przydatną do gromadzenia i dzielenia się zasobami,

• Bitly ,

• Google Meet – aplikację do darmowych spotkań,

• Storybird – platformę służącą do tworzenia ilustrowanych opowieści, bajek,

• Quizziz – platforma do tworzenia quizów, testów,

• Kahoot – aplikacja do tworzenia quizów, gier, testów,

• Plickers – aplikacja służąca do przeprowadzenia szybkiej sondy lub testu, wymagająca tylko telefonu lub tabletu, do wykorzystania również w terenie,

• Google Classroom,

• Google Forms,

• Stop Motion – aplikacja do tworzenia filmów,

• Blogger – serwis blogowy,

• Pollev.

W moim szkoleniu brali udział nauczyciele z Francji -3, Grecji - 2, Rumunii – 2 i Polski -3. Nauczyciel prowadzący zajęcia pochodził z Hiszpanii. Dzięki temu mogliśmy rozwinąć kompetencje z języka angielskiego, bo był to język w którym w tym czasie się posługiwaliśmy. Mieliśmy również okazję poznać poprzez prezentacje szkoły w których uczymy. Poznaliśmy osoby uczestniczące w innych kursach, mogliśmy się wymienić informacjami, nawiązać kontakty. Oprócz uczestnictwa w zajęciach w sali mieliśmy możliwość udziału w zajęciach w terenie, w których mogliśmy sprawdzać przydatność różnych aplikacji do prowadzenia zajęć z uczniami. Oprócz zajęć mieliśmy możliwość zwiedzania Castillo de Santa Barbara, Muzeum Archeologicznego. Braliśmy też udział w wycieczce na wyspę Tabarka.