ERASMUS PLUS

Nasza szkoła realizuje projekt w ramach programu Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mając na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.
Pracownicy szkoły mają możliwość nauki języka angielskiego, a także poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową, co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

"MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ"

Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce
został beneficjentem Programu Erasmus Plusw ramach którego nauczyciele naszej szkoły,
w latach 2016-2018 wezmą udział w projekcie Mobilność kadry edukacji szkolnej
realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
   Sukcesem dla nas jest to, że nasz projekt  "Innowacyjna szkoła szansą na lepszy start w przyszłość"
zdobył uznanie i pozwoli nam na realizacje postawionych zadań,
które niewątpliwie wpłyną na jakość pracy w naszej placówce,
co będzie korzystne dla całej kadry nauczycielskiej, ale przede wszystkim dla uczniów.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości pracy szkoły w trzech obszarach:
-podniesienie kompetencji językowych nauczycieli różnych przedmiotów w celu zaangażowania kadry w realizację współpracy międzynarodowej w ramach projektów unijnych i e-Twinning;
-podniesienie kompetencji metodycznych nauczycieli języków obcych w celu podniesienia efektywności nauczania języka angielskiego oraz niemieckiego w naszej szkole;
-stosowanie TIK przez nauczycieli przedmiotów na lekcjach w stopniu wyższym niż do tej pory, aby uatrakcyjnić jakość kształcenia.

W ramach dwuletniego projektu zaplanowaliśmy dwanaście mobilności zagranicznych i wyjazdy naszej kadry min. do Austrii, Republiki Malty, Zjednoczonego Królestwa oraz Włoch na kursy:
-Deutschlehrerkurs-Standard (kurs metodyki j. niemieckiego)
-General English and one to one (kurs j. angielskiego dla nauczycieli)
-The Playground Classroom (kurs metodyki j. angielskiego)
-Life in Britain (kurs metodyki j. angielskiego)
-Classroom skills for Teaching Young Learners CLIL (kurs metodyczny)
-Satisfactory Classroom Experience (kurs metodyczny z zastosowaniem TIK- technologii informacyjno- komunikacyjnej)
Realizacja projektu pozwoli na podniesienie kompetencji kluczowych nauczycieli (a w dalszej perspektywie uczniów), niewątpliwie zwiększy komunikację kadry w języku angielskim, podniesie umiejętności informatyczne nauczycieli. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz praktyka będą doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi, promocji szkoły oraz dzielenia się przykładami dobrych praktyk z innymi.