Dzień Świętego Patryka

17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i przedszkola do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
Tego dnia w szkole uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej oraz poszukać czterolistnych koniczyn i irlandzkiego skrzata, Lepirona. Wspomniane symbole Irlandii przyniosły kilku szczęśliwcom Żelazne Listy.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki obejrzały film o św. Patryku. Dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.