Akcja Mrówek z Policją – bezpieczeństwo dzieci

Dnia 11 października 2021r., w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczna szkoła”, przedstawiciele Policji z Tarnowa wraz z maskotką firmy SUFIGS MRÓWKA odwiedzili uczniów klasy I naszej szkoły. Celem spotkania była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci  rozpoczynających naukę oraz wspieranie ich rozwoju.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli uczniom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, znaczenie stojących przy nich znaków, a także zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dzieci miały możliwość sprawdzenia, czy potrafią prawidłowo przejść na drugą stronę ulicy, za co w nagrodę otrzymały kamizelki odblaskowe. Policjanci zachęcali do ich noszenia, szczególnie teraz, w okresie jesiennym, gdy szybko zapada zmierzch.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Spotkanie zakończyło się  częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy I oraz pamiątkowymi zdjęciami.

B. Sas