KOSZYKARSKI TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY LISIA GÓRA

Dnia 3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nowej Jastrząbce odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Lisia Góra. Zawody te miały na celu popularyzację tej dyscypliny na terenie gminy oraz były dla szkolnej drużyny z Nowej Jastrząbki podsumowaniem sportowej rywalizacji w bieżącym roku szkolnym. Turniej ten był jednocześnie nagrodą dla dziewcząt z klasy szóstej za sezon pełen sukcesów, w szczególności odniesionych na boiskach koszykarskich. Najważniejsze z nich to IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Tarnowskiego oraz trzy zwycięstwa w Turnieju o Puchar Tarnowa.

Do zawodów rozegranych na sali gimnastycznej w Nowej Jastrząbce poza gospodarzem turnieju przystąpiły Szkoła Podstawowa nr 23 z Tarnowa, Szkoła Podstawowa nr 2 z Woli Rzędzińskiej oraz Szkoła Podstawowa z Niedomic. Koszykarki reprezentujące Nową Jastrząbkę po raz kolejny okazały się bezkonkurencyjne. Wygrywając wszystkie mecze dopisały kolejne zwycięstwo do bogatej listy sukcesów odniesionych w roku szkolnym 2018/2019. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z Niedomic, trzecie miejsce zdobyła szkoła nr 23 z Tarnowa, czwarte miejsce zajęła drużyna z Woli Rzędzińskiej. Wszystkie mecze turnieju toczyły się w atmosferze sportowej rywalizacji oraz w duchu fair play, przy udziale gorąco reagującej publiczności. Na koniec rywalizacji każdy zespół został nagrodzony. Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz medale ufundował Wójt Gminy Pan Arkadiusz Mikuła.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Anna Kmieć, Wiktoria Tomala, Patrycja Furgał, Oliwia Ryndak, Karolina Madej, Małgorzata Cichoń, Magdalena Kruczek, Weronika Jasińska, Justyna Cichoń, Karolina Tęcza - trener Dawid Sutkowski.

Całej drużynie wraz z opiekunem gratulujemy sukcesów oraz życzymy kolejnych wygranych!