AKCJA KRWIODAWSTWA

W niedzielę 17 marca 2019 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce po raz 11 została przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Patronat nad akcją objęła Dyrektor Zespołu – Pani Bożena Świątek oraz  Wójt Gminy Lisia Góra -  Pan Arkadiusz Mikuła. W organizacji tego przedsięwzięcia brało udział Szkolne Koło PCK z opiekunem Panią Barbarą Sas, nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz rodzice. Do uczestniczenia w akcji zachęcali księża naszej parafii. Do wszystkich, którzy przyczynili się do  zorganizowania tego przedsięwzięcia kierujemy słowa wielkiej wdzięczności.

By podarować ten bezcenny lek, potrzebne było tak niewiele – dokument potwierdzający tożsamość, dobre samopoczucie, a przede wszystkim chęci. Na nasz apel odpowiedziało wiele osób. Podczas każdej akcji możemy liczyć na strażaków ochotników oraz mieszkańców Nowej Jastrząbki i okolicznych miejscowości. Słowa wdzięczności kierujemy do jednostki OSP w Nowej Jastrząbce, jednostki OSP w Starych Żukowicach, Jednostki OSP w Dąbrowie Tarnowskiej i Oleśnie. Wśród chętnych do oddania daru najcenniejszego byli  również absolwenci naszej szkoły.

Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić, składamy serdeczne podziękowania, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach. Akcja będzie nadal kontynuowana  –  już dziś zapraszamy!