KONKURS CZYTELNICZY - 1 z... najlepszych "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz

Dnia 04.03.2019 roku odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego.  W  tym roku uczniowie wykazali się znakomitą znajomością Kłamczuchy Małgorzaty Musierowicz.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa w szkole,  poznanie sylwetki i twórczości Małgorzaty Musierowicz, a także pobudzanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Konkurs opracowały oraz przygotowały nauczycielki biblioteki oraz języka polskiego, panie Aleksandra Kozioł oraz  Anna Olek.

Konkurs wzorowany był na teleturnieju 1 z 10. Uczestniczyło w nim tym razem siedmioro chętnych  uczniów z klas V- VI:

Baran Mateusz -kl. VI

Białas Weronika -kl. V

Janora Joanna- kl. V

Olek Milena - kl. V

Tęcza Karolina - kl. VI

Wójcik Martyna - kl. V

Witek Dominika - kl.V

Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu literatury konkursu. Musieli wykazać się świetną  znajomością lektury oraz doskonałą pamięcią. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie finałowa trójka:

Weronika Białas (miejsce I)

Milena Olek(miejsce II)

Karolina Tęcza (miejsce III)

Pani Dyrektor przewidziała dla zwycięzców dyplomy oraz wspaniałe upominki, a dla pozostałych uczestników słodkie nagrody pocieszenia.

Serdecznie gratulujemy!!!

A. Olek