ALLE WEGE FUHREN NACH... WIEN

W dniach 3-10 października 2016 r nauczyciel języka niemieckiego uczestniczył w dwutygodniowym kursie metodycznym. Wyjazd na kurs realizowany był w ramach projektu Erasmus +. Celem kursu były odświeżenie znajomości języka niemieckiego oraz wymienienie się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów. Zajęcia odbywały się w szkole ActiLingua w Wiedniu. Podczas zajęć nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi materiałami dydaktycznymi, analizą pomocy dydaktycznych, zapoznaniem się z nowymi podręcznikami do nauki języka niemieckiego. Zaprezentowane zostały również metody pracy z komputerem na lekcjach języka obcego. Doskonalono płynność mówienia. Ważnym elementem było zapoznanie się z kulturą, geografią oraz systemem politycznym Austrii. Bogaty program kulturalno-rozrywkowy proponowany przez szkołę umożliwił m.in.: zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem. Zorganizowana została również wycieczka do Salzburga.

Zdaniem nauczyciela: Wyjazd na kurs metodyczny do Wiednia był bardzo ciekawym doświadczeniem kulturowym i edukacyjnym. Na zajęciach poznałam nowe metody prezentowania materiału gramatycznego oraz sposoby utrwalania poznanej wiedzy. Mogłam wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów, jak np. z Włoch, Ukrainy czy Iranu. Pobyt w Wiedniu był okazją do poznania kultury tego miasta, jego bogatej historii. Dzięki temu informacje, które zawarte są w podręcznikach do nauki języka, nie są tylko suchymi faktami i mogę w interesujący sposób przekazać je uczniom.

Strony warte obejrzenia:

Kahoot!