AKCJA KRWIODAWSTWA 2017

Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa i kolejny sukces. Zebrano ponad 12 litrów krwi.

Po raz kolejny gościliśmy w szkole ekipę ze stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie. Akcje honorowej zbiórki krwi odbywają się w naszej szkole od lat. Jak zwykle nasi dawcy nie zawiedli. W dniu 26 marca 2017 r. dwudziestu dziewięciu  dawców oddało po 450 mililitrów bezcennego leku. Jest to szczególnie ważna akcja ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca! Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Arkadiuszowi Mikule, który co roku obejmuje patronat nad naszą akcją krwiodawstwa oraz Panu Stanisławowi Klonowiczowi za podarowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich dawców krwi!

A kolejna akcja już w marcu przyszłego roku, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!!!