FESTYN RODZINNY w Nowej Jastrząbce

Festyn Rodzinny w Nowej Jastrząbce świetnie zorganizowaną imprezą

W niedzielę 12 czerwca 2016 r. społeczność Nowej Jastrząbki bawiła się na Festynie Rodzinnym, który licznie zgromadził mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko. Organizatorami imprezy byli Sołectwo wsi oraz Dyrekcja Zespołu Szkół.

Głównymi celami festynu były:  kultywowanie tradycji, kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, zacieśnianie więzi emocjonalnej rodziców ze swoimi dziećmi - wspólne przeżywanie uroczystości, promocja szkoły w środowisku lokalnym, integracja jej ze środowiskiem lokalnym, rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci i młodzieży. prezentacja dorobku artystycznego szkoły i przedszkola, dostarczenie uczestnikom wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Dopisała nam pogoda, więc gości na festynie nie brakowało. Na plac szkolny przybyły całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i oczywiście dzieci, aby wspólnie się bawić. W programie festynu było mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami oraz występy młodszych i starszych grup.

Na dobry początek na scenie wystąpiły w pięknych, wielokolorowych strojach dzieciaki z przedszkola we wspólnych piosenkach i w tańcach. Uczniowie klas I – III zaprezentowali dla swoich rodziców montaż poetycko - muzyczny „Kochamy Was, Mamo i Tato”, jako podziękowanie  i wdzięczność za troskę i wychowanie, za trud i opiekę, za wszelkie wysiłki, jakie włożyli w to, aby każdy dzień był najpiękniejszym dniem w ich życiu. Następnie zaprezentowali się uczniowie klas VI i V  w inscenizacji baśni „Kopciuszek”. Był to spektakl adresowany do całych rodzin, inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. Pokazał oglądającym, że będąc miłym dla innych, kochającym, czułym, wrażliwym, czyli po prostu będąc sobą, możemy oczarować innych swoim sercem .

Panie z grupy tanecznej, odbywające cotygodniowe zajęcia w szkole, wspólnie wykonały półgodzinny pokaz zumby. Młodzież  z tarnowskiej grupy młodych bokserów GLOBAL BOXING TARNÓW zaprezentowała pokazy rozgrywek bokserskich. Goście mogli obejrzeć także pokaz akrobacji sportowej przygotowany przez strażaków oraz pokaz walk rycerskich przedstawiony przez Stowarzyszenie Wściekli – Głośni.

Wielką atrakcją okazała się  dmuchana zjeżdżalnia, , która dostarczyła wiele radości przede wszystkim naszym milusińskim – przedszkolakom, a także maluchom spoza przedszkola. Nie mniejszą ciekawość u dzieci, a zwłaszcza u chłopców, wzbudziły, wystawione na placu przyszkolnym, przez p. Arkadiusza Gładysza, stare samochody, których można było dotknąć, a nawet przez chwilę posiedzieć w środku.

Uczestnicy loterii fantowej z wielką niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników tej zabawy. Okazało się, że główną nagrodę w tej loterii – rower wygrała Nikola Tomala – córka p. Sołtys, wielu innych uczestników  wylosowało sportowe czapeczki, kolorowe kubeczki  oraz drobne akcesoria rowerowe.

Podczas festynu zostały rozdane nagrody za udział dzieci ze szkoły podstawowej w konkursie plastycznym na logo wsi Nowa Jastrząbka. Najpiękniejsze prace w tym konkursie zaprezentowały uczennice klasy VI - Klaudia Cichoń i Marcelina Tęcza. To one otrzymały nagrody główne, natomiast wszyscy uczestnicy tego konkursu obdarowani zostali przez  p. Sołtys kolorowymi koszulkami z napisem „Nowa Jastrząbka” i słodyczami, zaś  we wrześniu pojadą na wycieczkę zorganizowaną przez Sołectwo.
             Można było skorzystać z punktu gastronomicznego „Małe co nieco”, który oferował upieczone przez rodziców ciasta oraz  inne smakołyki i napoje.

Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie. Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Festyn dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Spełnił także oczekiwania jego twórców.  Najlepszym dowodem na świetnie zorganizowaną imprezę były kolorowe i uśmiechnięte buzie dzieci.

Serdecznie dziękujemy sponsorom (Stowarzyszeniu Wściekli – Głośni, Klubowi bokserskiemu GLOIBAL BOXING TARNÓW, TARNO DRUK-owi TARNÓW, TRANS ROWEROWI DĄBIE k/ Radomyśla, Annie i Zbigniewowi Armatysom, GOK – owi Lisia Góra, Radzie Sołeckiej wsi Nowa Jastrząbka) oraz wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Ewa Kozdroń