DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 3 października - jak co roku w naszym przedszkolu - odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na ten dzień dzieci zawsze czekają z utęsknieniem. Ilości ziemniaków przygotowywanych na ten dzień z roku na rok są większe , ale i tak jest ich zawsze za mało.

Zawsze towarzyszą nam ziemniaczane wierszyki i piosenki oraz ziemniaczane zawody: sadzenie ziemniaka, zbieranie ziemniaka, niesienie ziemniaka z wykorzystaniem warzechy, „ziemniak tu, ziemniak tam”, szukanie zaczarowanego ziemniaka.

W tym roku dodatkowo nasz „ziemniaczek” miał duże grono koleżanek - "przepysznych ciasteczek" zorganizowanych przez Radę Rodziców naszego przedszkola. Było im razem bardzo miło, ale niestety szybko się skończyło!!!