Dla kogo ta laurka, W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty, Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk, I życzenia od dzieci?
Już wiecie?
Oczywiście!
Dla wszystkich Babć i Dziadków na calutkim świecie.

Dzień Babci - święto kobiet najbardziej uwielbianych przez wszystkie wnuczęta i adekwatnie Dzień Dziadka. Przyjęło się, że w ten dzień wnuczęta składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Dnia 15 stycznia - w tym roku dość wcześnie - przedszkolaki w Nowej Jastrząbce gościły swych ukochanych dziadków. Uroczystość otwarła pani dyrektor Bożena Świątek witając przybyłych gości i składając im najserdeczniejsze życzenia. Następnie "scenę" objęły w posiadanie przedszkolaki - były "Cudowne jasełka", były wiersze, piosenki i tańce, dziadków do swojego niebieskiego świata zaprosiły smerfy, było chóralne i tradycyjne "Sto lat", wreszcie upominki, prezenciki i poczęstunek. Dodatkową niespodzianką był występ miejscowego kabaretu, który rozbawił seniorów niemal do łez.

To był dzień, który długo pozostanie w naszych wspomnieniach.