AKCJA " BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE"

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji „ Odblaskowa szkoła”, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców  i szkoły na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych  i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

16 października 2015 roku uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję zobaczyć jak należy postąpić udzielając pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku. Było to możliwe dzięki uprzejmości ratowników medycznych Państwu Augustyńskim, którzy przyjechali do naszej szkoły. Dzieci mogły zobaczyć  oraz przeprowadzić reanimację na fantomach. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, że ich umiejętności mogą ratować ludzkie życie.

Natomiast 23 października odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Odblaskowa szkoła”, na które zaprosiliśmy Wójta Gminy Lisia Góra pana Arkadiusza Mikułę, Radną Gminy panią Monikę Tomalę oraz pana dzielnicowego starszego aspiranta Przemysława Patriak wraz ze współpracownikiem Tomaszem Sierplichem. Policjanci przypomnieli  uczniom  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a  uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Małgorzaty Opockiej -Mamuszki przygotowali przedstawienie na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Następnie laureaci przeprowadzonych konkursów: plastycznego i wiedzy o ruchu drogowym otrzymali nagrody, które ufundowali Pan Wójt i Pani Radna. Uczniowie klas I i II zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe przekazane przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Po zdobyciu teoretycznej wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach nadszedł czas na praktykę. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe wyruszyli na pobliskie skrzyżowanie w celu przećwiczenia zdobytej wiedzy, pod okiem policji.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że tego typu działania, wpisujące się w realizowany w klasach I-VI program „Odblaskowa Szkoła”, przyniosą pożądane efekty.

Koordynator akcji

K. Merchut Węc