Warsztaty "Ozdabianie szkła"

16 października w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce odbyły się kolejne warsztaty poświęcone rękodziełu artystycznemu. Tym razem tematem przewodnim było ozdabianie szkła techniką dekupaż. Zajęcia prowadziła Pani Daria Zaborowska – Hulska ze stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa.

Aby uczestniczyć w warsztatach należało tylko przynieść ze sobą szklany pojemnik, np. butelkę, a resztę potrzebnych materiałów i dodatków zapewnił Zielony Pierścień Tarnowa. Z biegiem czasu przy pomocy farb, papierowych serwetek, fantazji uczestników i dzięki Pani Darii niepozorne butelki przekształciły się w małe dzieła sztuki. Zdobienie przedmiotów dekupażem okazało się ciekawym sposobem na spędzanie jesiennego wieczoru. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród uczestników znaleźli się zarówno przedszkolacy, młodzież szkolna oraz grono mam, co pozwala twierdzić, że każdy może z powodzeniem spróbować swoich sił w tej sztuce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, Pani Darii za wprowadzenie nas w barwny świat dekupażu oraz Pani Dyrektor Bożenie Światek za udostępnienie lokalu. Zapraszamy na kolejne spotkania.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Jastrząbce