Wycieczka do Krynicy i Muszyny.

Sprawozdanie z wycieczki do Krynicy i Muszyny.

W ostatni dzień lata, tj. 22 września 2015r., klasy I, II i III naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Krynicy i Muszyny.

Po wyjściu z autokaru uczniowie spacerowali Deptakiem, wokół którego podziwiali piękne kwiaty i budynki. Poznali historię malarza Nikifora, tzw. „Matejki z Krynicy”.

Głównym celem wycieczki było zdobycie szczytu Góry Parkowej. Można tam wjechać kolejką linowo – terenową, ale nasi uczniowie chcieli sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną i wybrali się pieszo. Szczyt ma wysokość 741 m n.p.m. i znajduje się w samym sercu Krynicy, nad Deptakiem. Góra ta, to w rzeczywistości jeden wielki park – Park Zdrojowy. Jest to układ wielu leśnych ścieżek, ciekawych i wartych zobaczenia miejsc, jak choćby Stawy z łabędziami i kaczkami, drewniane Altany, Polana Michasiowa ze źródełkiem o nazwie „Bocianówka”. Po zdobyciu szczytu czekała na uczniów wspaniała rozrywka, tzw. „Rajskie Ślizgawki”.

Po zejściu z Góry Parkowej uczniowie wstąpili do pijalni wód, gdzie każdy mógł podziwiać piękne egzotyczne rośliny oraz skosztować wody mineralnej. Przy Deptaku uczniowie zakupili różne pamiątki, które będą im przypominać pobyt w tym malowniczym zakątku Polski.

Następnie udali się autokarem do Ogrodów Sensorycznych na Zapopradziu, w Muszynie. To wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek i spacery. Siłownie na wolnym powietrzu, mała architektura, różnorodne rośliny, strumyczki oraz wieża widokowa to wszystko sprawia, że kilkugodzinny pobyt mija niezauważalnie, pozostawiając wspomnienia w oczach, nosie, uszach i … mięśniach J. Wycieczka dostarczyła im niepowtarzalnych wrażeń. Podczas powrotu planowali już następny wyjazd.