TACY, JAK MY

16 października uczniowie klasy IV naszej szkoły obejrzeli pouczającą sztukę teatralną pt. Tacy jak my. Widowisko zostało  wystawione przez wrocławski teatr Artenes, który  gościnnie wystąpił w murach tarnowskiego kina  Marzenie.

"Tacy, jak my" to intrygująca sztuka o tolerancji i akceptacji. Reżyserem spektaklu, a zarazem autorem scenariusza, był Maciej Jasica. Nietypowa konwencja- gry komputerowej, pokonywania kolejnych poziomów, skutecznie przykuła uwagę młodych widzów. Każdy poziom gry zwracał uwagę na inny problem: rasizm, antysemityzm, kalectwo, uzależnienie od komputera. Emocje potęgowała oryginalna, bardzo głośna muzyka  Igora Cieślika oraz scenografia autorstwa Barbary Natalin.

Sztuka Tacy, jak my wywarła na nas duże wrażenie, pobudziła do refleksji nad naszym postępowaniem , stała się także wstępem do dyskusji w klasie na temat tolerancji oraz akceptacji innych.