Wycieczka do Krakowa

W dniu 1 czerwca 2015r. odbyła się wycieczka do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie kl. I – III pod opieką swoich wychowawczyń.
Zwiedzanie zaczęli od Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Kolejnym punktem był Kościół Mariacki, gdzie mogli podziwiać słynny ołtarz Wita Stwosza. Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali Sukiennice, Ratusz oraz pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza, a także mieli okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży kościoła Mariackiego. Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego podziwiali dziedziniec na Zamku Królewskim oraz Katedrę Wawelską wraz z kryptami , gdzie są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida i Fryderyka Chopina. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta i oglądać przepiękną panoramę miasta. Grupa miała także okazję zejść do Smoczej Jamy i spotkać legendarnego smoka wawelskiego. Ukoronowaniem wycieczki było zwiedzanie ZOO.
Uczniowie powrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń z pamiątkami i bogatsi w wiedzę na temat dawnej stolicy Polski.