Wycieczka do Krynicy Zdroju

Podróżowali Szlakiem...

19 maja 2015 r. uczniowie klas IV, V, VI  wzięli udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Krynicy. Opiekę sprawowali: pani Anna Olek, Joanna Gumienna, i pan Adam Zawadzki .

Po przybyciu do w/w miejscowości udaliśmy się do Czarnego Potoku skąd wyjechaliśmy Kolejką Gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m),- to najwyższy szczyt wschodniego pasma Beskidu sądeckiego, nazywanego Pasmem Jaworzyny. Jest to również jeden z najlepszych widokowo szczytów w Polskich Karpatach. Na szczycie Jaworzyny oglądali przepiękny widok - panorama Tatr i części Beskidów.

Z  Jaworzyny udaliśmy się pieszo do Czarnego Potoku  wzdłuż ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, na której zapoznali się z najciekawszymi fragmentami krajobrazowo-przyrodniczym Jaworzyny.
Na ścieżce przyrodniczej zlokalizowano 14 "przystanków tematycznych", każdy poświęcony był osobliwościom danego fragmentu trasy. W miejscach o szczególnych walorach krajobrazowych mogli spocząć i podziwiać bajeczne panoramy. Następnie udaliśmy sie do naszego celu -Krynicy Zdrój- zwana jest perłą polskich uzdrowisk.  Uczniowie zwiedzali centrum Krynicy - Pijalnię Główną na Deptaku Krynickim, Muszlę Koncertową ,Stare Łazienki Borowinowe, Ławeczkę Kraszewskiego, Stary Dom Zdrojowy - jednen z najpiękniejszych obiektów neorenesansowych w Polsce projektu Jana Zawiejskiego - twórcy teatru Słowackiego w Krakowie,  pomnik Adama Mickiewicza .

Do domu wracaliśmy w dobrych humorach, zadowoleni.
Żałujemy, że czas tak szybko mija i wycieczka już się skończyła. Pomimo napiętego programu zregenerowaliśmy siły  i  fantastycznie odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki. W czasie wędrówki obejrzeliśmy wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju, podziwialiśmy piękno polskiej przyrody. Już teraz zaczynamy odliczać dni do następnej wycieczki.

wychowawca

Adam Zawadzki