O placówce

Zespół Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce znajduje się przy drodze gminnej. Jest budynkiem wolnostojącym, wybudowany w 1985 r., murowany. Składa się z 3 poziomów:

• podpiwniczenie – biblioteka, pracownia informatyczna, 3 szatnie, zastępcza sala gimnastyczna, sala zabaw,
  • parter dzieli się na 2 części szkolną i przedszkolną: kuchnia, jadalnia, 3 sale przedszkolne, sala gimnastyczna, 2 szatnie przy sali, 2 sale lekcyjne, jadalnia
    i świetlica szkolna,
  • I piętro: 6 sal lekcyjnych, kancelaria, pokój nauczycielski, sekretariat, pokój pedagoga.
    Na wszystkich poziomach znajdują się sanitariaty.

Budynek szkoły ogrzewany jest w systemie c.o. na gaz. Sieć wodociągowa zasilana jest z ujęcia wodociągu wiejskiego. Obiekt szkolny posiada blok żywieniowy z pełnym zapleczem i wyposażeniem. Teren szkoły, wraz z kompleksem obiektów i działką, ogrodzony jest siatką drucianą.

Decyzją Uchwały Rady Gminy od 1 września 2002 r. zostaje powołany Zespół Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce. Dyrektorem Zespołu została pani mgr Bożena Świątek.

Z dniem 1 września 2005 r. zostaje utworzone Gimnazjum w Nowej Jastrząbce na miejscu oddziału Gimnazjum w Starych Żukowicach, który został utworzony 1 września 1998 r. Dyrektorem została pani mgr Grażyna Sipiora.

Z dniem 1 września 2006 r. zostaje włączone Gimnazjum do Zespołu Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce. Dyrektorem Zespołu została pani mgr Bożena Świątek.

Obecnie od 1 września 2017 r. Zespół funkcjonuje znowu pod nazwą Zespół Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce.