Na własne konto - dzień 5

Piatego dnia oprócz zajęć teoretyczno – praktycznych w szkole, uczniowie udali się do Pana Wojciecha Szatko, który jest współwłaścicielem stacji Orlen. Był to wspaniale spędzony czas, pomimo tego, że pogoda ich nie rozpieszczała. Uczestnicy programu „Na własne konto” mieli możliwość zwiedzenia stacji benzynowej oraz uzyskali wiele cennych informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Wydawać by się mogło, że stacja benzynowa to złoty interes. Hmm… nic bardziej mylnego. Koszty podatków, wyposażenia oraz utrzymania stacji są ogromne. Czy mógłby ktoś uwierzyć w to, że sam dystrybutor kosztuje ok. 70 tyś zł? To nie żart – 70 tyś. zł. Bardzo często zdarzają się zniszczenia spowodowane przez nieroztropnych klientów, którzy nierzadko zapominają o tym, że pistolet od dystrybutora nadal tkwi we wlewie do baku i zwyczajnie odjeżdżają ze stacji uszkadzając bardzo drogi sprzęt. Poza zwiedzaniem stacji Pan Szatko opowiedział im, jak wygląda prowadzenie biznesu oraz jakie cechy powinien mieć młody przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki w biznesie. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Panu Szatko za życzliwe przyjęcie, ogrom wiedzy praktycznej oraz możliwość zwiedzenia stacji Orlen.

Po zakończonej wizycie na stacji benzynowej, uczniowie wrócili do szkoły, gdzie kontynuowali zajęcia. Tym razem mowa była o budżecie… Każdy z nasz wie jak trudno jest zarządzać pieniędzmi tak, aby się utrzymać, zaoszczędzić oraz odłożyć pewną kwotę na koncie. Pięć pracowitych dni za nimi. Chyba nie znajdzie się żadna osoba w grupie „Na własne konto”, która by powiedziała, że ten czas był stracony. Wiedza i umiejętności jakie zdobyli będą procentować. Jeśli nie teraz to z pewnością w przyszłym dorosłym życiu.

Teraz czas na krótki odpoczynek i po feriach wracają do pracy… Jakiej? Dowiecie się z kolejnych relacji. Jednocześnie przypominamy, że najświeższe informacje na temat realizacji programu przez uczniów naszej szkoły znajdziecie na ich blogu.