Na własne konto - dzień 4

Tym razem uczestnicy programu „Na własne konto” skupili swą uwagę na zgłębianiu wiedzy z bakowości. Ich pierwszym ćwiczeniem było wykonanie plakatu na zasadzie mapy skojarzeń. Sercem każdej pracy był wyraz „bank”. Uczniowie musieli wymyśleć jak najwięcej haseł, które nawiązywały do tematyki tej instytucji. Pojawiły się następujące wyrazy: pieniądz, konto, lokata, kredyt, kasa oraz wiele innych. Burza mózgów, która była obecna w zespołach zaowocowała bardzo ciekawymi pracami, które towarzyszyły im do końca  dnia. Kolejnym ćwiczeniem było tzw. bankowe domino. To ćwiczenie wymagało logicznego myślenia, gdyż każda grupa musiała ułożyć domino z dostępnych haseł na temat bankowości. Poza tym uczyli się jak oszczędzać w banku przy pomocy dostępnych produktów bankowych. Warto wspomnieć, że ich pracy towarzyszyło baczne oko studenta Piotra oraz Pani Asi, którzy jak zawsze byli perfekcyjnie przygotowani do zajęć. Służyli pomocą oraz wiedzą. Dzięki filmom edukacyjnym, które zostały przesłane przez organizatorów uczestnicy mogli w ciekawy sposób posiąść dość trudną wiedzę na temat bankowości. Jak widać nie taki diabeł straszny jak go malują….

Tak jak było obiecane we wczorajszym wpisie zachęcamy do galerii zdjęć, która jest już widoczna na stronie internetowej…                           A jutro? Hmm… wizyta u lokalnego przedsiębiorcy. Kim on jest? Zapraszamy na kolejną relację…