Na własne konto - dzień 1

23 lutego młodzież naszej szkoły rozpoczęła niesamowitą przygodę z programem „Na własne konto”. Lekko zestresowani i przejęci programem rozpoczęli zajęcia z opiekunem programu p. Joanna Gumienną i studentem Piotrem, który jest mentorem i drogowskazem w trakcie realizacji zajęć. Warto nadmienić, że p. Piotr przyjechał do nich aż z Białegostoku!!! Spotkanie grupy rozpoczęło się od wspólnego przywitania i przedstawienia planów i założeń programu „Na własne konto”. Po krótkim wstępie rozpoczęło się wykonywanie poszczególnych zadań. Nie było łatwo, gdyż przygotowane przez pomysłodawców ćwiczenia okazały się być zupełnie inne niż te, z którymi spotykają się na co dzień w trakcie lekcji. Było sporo śmiechu i z każda chwilę uczniowie czuli, że ten program jest strzałem w dziesiątkę. Co najważniejsze wszyscy byli w komplecie i pomimo przerwy feryjnej wytrwali w szkole wiele godzin. Nie jest tajemnicą, że program jest tak zaplanowany, iż uczniowie uczą się poprzez zabawę… Pojawiły się nowe pojęcia jak np. popyt, podaż, rynek… Jednak dzięki zadaniom jak np. targ jabłek, wszystko okazało się banalnie proste.

Co przyniesie kolejny dzień??? Zapewne wiele atrakcji, spory zastrzyk nowej wiedzy i wspaniałą atmosferę, która będzie im towarzyszyć przez kolejne dni, tygodnie, miesiące pracy, aby stanąć na podium zwycięzców..

Trzymajcie za nich kciuki!