ABC programu „Na własne konto”

Na własne konto to program skierowany dla uczniów gimnazjów. Jego zadaniem jest poszerzenie wiedzy z ekonomii i przedsiębiorczości wśród młodzieży. Warto zaznaczyć, że jest to program dwuetapowy. I etap odbywa się w trakcie ferii zimowych, natomiast drugi po feriach. Pomysłodawcą i głównym wykonawcą programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Podczas II semestru uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową.

Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu do Warszawy, gdzie będą rywalizować o roczne stypendia edukacyjne.