AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Dzisiaj wielka jest rocznica-

Jedenasty listopada!

Tym, co padli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa.

My, uczniowie szkoły, o tym pamiętamy

i dlatego dzisiaj tu się spotykamy.

Dnia 8 listopada o godz. 1100 w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce odbyła się uroczystość okazji ŚWIĘTA NARODOWEGO
11 LISTOPADA
z udziałem honorowego gościa pana Stanisława Pabiana, przedstawicieli rodziców, grupy przedszkolaków i wszystkich uczniów zespołu. Montaż słowno-muzyczny „Kto Ty jesteś? Polak mały” zaprezentowali uczniowie klas I-III pod kierunkiem pani Małgorzaty Opockiej - Mamuszki, Barbary Sas i Renaty Łoś.

Program został odebrany entuzjastycznie. Świadczył o tym wyraz zadumy, zachwyt na twarzach obecnych oraz wypowiedzi nauczycieli i gości po występie dzieci: „było przepięknie, patriotycznie i narodowo”, „my nie zatańczylibyśmy tak poloneza”.

Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci podeszły bardzo entuzjastycznie do programu, z ciekawością zadawały wiele pytań i chętnie uczyły się wierszy  i pieśni narodowych.

Po zakończeniu akademii honorowy gość pan Stanisław Pabian wygłosił prelekcję do młodzieży szkolnej na temat trudnych czasów w czasie II wojny światowej.

Okazuje się, że 11 LISTOPADA to rocznica wielka i poważna, ale możliwa do uczczenia również przez najmłodszych uczniów szkoły.