PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY CZYLI OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM

30 września br. odbyła się uroczystość przez niektórych uczniów oczekiwana, a innym spędzająca sen z powiek. Do tych drugich należeli na pewno uczniowie klasy I gimnazjum, gdyż to dla nich uczniowie klasy III przygotowali chrzest pierwszaków. Ta wesoła uroczystość na stałe wpisała się w tradycje naszej szkoły.

W tym roku najstarsi reprezentanci szkoły przygotowali dla swoich młodszych kolegów świetną zabawę, której towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Nie uchroniło to jednak pierwszoklasistów od pokonania kilku ciężkich prób. Nasze „kociaki” musiały m.in. zaprezentować swoją wiedzę
w krótkich quizie, wykazać się umiejętnością ubijania piany z białek, wykonać portret wychowawcy oraz zaprezentować swoją kocią sprawność fizyczną w rozgniataniu balonów
z wodą. Ponadto, nasi najmłodsi gimnazjaliści złożyli uroczystą przysięgę. Po wspaniałym wykonaniu wszystkich zadań bez wątpienia można pierwszaków przyjąć do grona GIMNAZJALISTÓW!

Po uroczystości „otrzęsin” pierwszoklasistów odbyła się dyskoteka integracyjna, na którą zostały zaproszone klasy 4-6 Szkoły Podstawowej oraz całe Gimnazjum. W trakcie dyskoteki ogłoszono wyniki konkursu na najsympatyczniejszego chłopaka w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum. Warto dodać, że konkurencja była duża a walka zacięta. Zwycięzcami zostali Michał Kuta (kl. IV) oraz Bartłomiej Lorkiewicz (kl. III G). Gratulujemy!