DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014

Święto Edukacji Narodowej, zwane powszechnie Dniem Nauczyciela, obchodzone jest co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców oraz pracowników obsługi szkół. Ustanowione zostało w 1972 roku, a upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej (pierwszego w Europie ministerstwa oświaty) w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzone we wszystkich instytucjach związanych z oświatą, zwłaszcza w szkołach.

W naszej szkole, już od samego rana w poniedziałek, 13 października, witały  wszystkich nauczycieli uśmiechnięte buzie uczniów, towarzyszyły im miłe życzenia i piękne kwiaty. Uroczysta akademia odbyła się o godz.11.30. Na uroczystości obecni byli nauczyciele pracujący w naszej szkole, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Zaszczycili nas swoją obecnością również nauczyciele emeryci.

Przed publicznością po raz pierwszy zaprezentował się nasz szkolny kabarecik „Psikusik”, składający się z uczniów klasy V, który przedstawił humorystyczną i dowcipną inscenizację „Dzień Nauczyciela serca rozwesela”. Nie zabrakło okolicznościowych piosenek w wykonaniu dziewcząt z chórku, reprezentujących klasy I i II gimnazjum.

Zebrani mogli podziwiać talenty aktorskie uczniów, którzy skierowali do nich także serdeczne podziękowania za trud, codzienną pracę i serce, życzyli im radości z wykonywanej pracy oraz wręczyli  purpurowe róże.

Następnie Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za ich pracę i wyróżniła wybranych przez siebie  nauczycieli „Nagrodami Dyrektora Szkoły”. Otrzymali je P.P. Magdalena Szczygieł, Adam Zawadzki, ks. Tadeusz Cetera i Bernadetta Czerwińska – nauczycielka przedszkola.

Następnie Pani Dyrektor podziękowała młodzieży oraz paniom przygotowującym akademię - Annie Olek i Ewie Kozdroń.

Tego dnia w szkole panował radosny, ale uroczysty nastrój. Uczniowie dali wiele radości nauczycielom oraz swoim koleżankom i kolegom.