BLIŻEJ GWIAZD! WIZYTA MISTRZA ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 1 października 2014r. do naszej szkoły przyjechał Mistrz Świata Niepełnosprawnych w sprincie Michał Derus. Sprinter urodził się w 1990r. w Tarnowie i tutaj rozpoczęła się jego kariera sportowa. Gdy Michał był uczniem trzeciej klasy gimnazjum, jego talent sportowy zauważyła nauczycielka wychowania fizycznego. Początkowo próbował swoich sił w pływaniu, ale szybko okazało się, że najlepsze wyniki osiąga w sprincie. Obecnie trenuje pod czujnym okiem Piotra Kuczka. Najważniejszym osiągnięciem Michała jest tytuł Mistrza Świata oraz Mistrza Kontynentu Niepełnosprawnych w sprincie na 100m. Ponadto, w biegu na 200m sportowiec wywalczył srebrny medal.

Spotkanie rozpoczęła retransmisja filmowa z Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w Lyonie oraz Mistrzostw Europy w Swansea, prezentująca zwycięskie biegi naszego sportowca. Uczniowie żywo angażowali się w kibicowanie Mistrzowi, trzymając mocno kciuki i bijąc brawa. Następnie, w rozmowie z uczniami i nauczycielami Michał odpowiadał na trudne pytania, dotyczące początków jego kariery, treningów oraz kluczowych momentów, decydujących o jego dalszych sportowych losach. Mistrz wielokrotnie podkreślał, że wielką rolę w jego sukcesach odgrywała rodzina i przyjaciele, służąc pomocą i dobrym słowem. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość podziwiania zdobytych medali oraz zobaczenia potrzebnych do profesjonalnego biegania akcesoriów. Zafascynowani sportowymi osiągnięciami oraz determinacją w pokonywaniu trudności i osiąganiu wymarzonego celu, uczniowie prosili Mistrza o autografy oraz wspólne zdjęcie. Na zakończenie miłego spotkania przedstawicielka uczniów podziękowała za przyjazd do naszej szkoły i życzyła dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Wizyta naszego gościa była dla nas lekcją determinacji oraz wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wytyczonych celów, niezależnie od przeciwności losu. Mamy nadzieję, że dzięki osiągnięciom Michała Derusa dane nam będzie jeszcze wielokrotnie słuchać Mazurka Dąbrowskiego.