Robin Hood z Nowej Jastrząbki

27 sierpnia 2013 na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach odbyły się VII Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików w Łucznictwie. W VII edycji uczestniczyło 73 łuczników z całej Małopolski i w tym nasza uczennica kl. III Gimnazjum w Nowej Jastrząbce Lidia Milas reprezentująca klub MLKS „Dąbrovia” z Dąbrowy Tarnowskiej zajmując II miejsce.

Lidia trenująca od pół roku w tym klubie w swoje krótkiej karierze zawodniczej może pochwalić się znacznym sukcesami: Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie olimpijskim, która w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce, w Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym Młodzików „Lajkonik” udało się Lidii „ustrzelić” I miejsce. Sztuka jest to nie lada, bo tarcza jest mikroskopijna, żółty pierścień jest wielkości monety 2-złotowej, a odległość z której strzelają zawodnicy – 15 metrów. W dniu 5 października 2013 r. na torach łuczniczych kieleckiej Stelli – klubowego Mistrza Europy w 2013 r. – odbyły się, jak co roku, Ogólnopolskie Zawody Łucznicze „Złoty Liść Jesieni” skierowane dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Wzięło w nich udział ponad 120 młodych zawodników z 6 województw, w tym nasza uczennica Lidia zajmując I miejsce w swej kategorii.

Lidii życzymy wytrwałości w treningach oraz kolejnych sukcesów.

Wychowawca klasy

mgr Adam Zawadzki