ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 roku uczniowie Zespołu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej z Guadalupe. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 oprócz uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej, I-III Gimnazjum, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Lidia Milas. Po komendzie Baczność został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu – Bożena Świątek, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po powitaniu rozpoczęło się uroczyste pasowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum.

W poniedziałek 2 września uczniowie Zespołu Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.