Zespół Nowa Jastrząbka

Szkoła znajduje się w Nowej Jastrząbce, miejscowości leżącej na terenie Gminy Lisia Góra, w pobliżu Tarnowa. Sama wieś, podobnie jak i cała gmina, leży na Płaskowyżu Tarnowskim, na północny wschód od Tarnowa, na wysokości 254  m n.p.m., graniczy z gminami: Tarnów, Żabno, Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz i Czarna Tarnowska. W skład gminy wchodzi 11 sołectw. Istotną rolę dla sprawnego funkcjonowania gminy spełnia sieć dróg. W tym szczególnie dwie ważne trasy komunikacyjne tj. droga krajowa nr 73 relacji Tarnów – Kielce – Warszawa i  droga relacji Tarnów – Mielec. Tereny wsi Nowa Jastrząbka należą do najpiękniejszych w gminie, pod względem krajobrazowych. W rozciągających się w kierunku południowym w lasach występuje niezwykła obfitość malin, jagód i grzybów. Można tu spotkać zachowane fragmenty puszczy, imponujące wiekiem i wielkością sosny. Jest to teren mało znany, rzadko odwiedzany przez turystów, a jeśli już – to głównie przez wytrawnych wędrowców z plecakami. Wyprawy po runo leśne zapewniają aktywny wypoczynek i wiele niezwykłych, zapadających w pamięć wrażeń.

Misja naszej szkoły

Działamy po to, aby: Nasi uczniowie byli solidnie przygotowani do dalszej nauki i życia
w dynamicznie zmieniającym się świecie XXI wieku.

Rodzice: darzyli nas zaufaniem.

Pracownicy szkoły: mieli satysfakcję z wykonywanej pracy.

Szkoła: cieszyła się uznaniem w środowisku.

Chcemy zapewnić naszym uczniom wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki, klimat życzliwości, profesjonalizm, bogata ofertę zajęć pozaszkolnych, bezpieczeństwo, dobrą organizację pracy.

Chcemy przygotować ucznia do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz pełnienia różnych ról w społeczeństwie.