X Światowy Dzień tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki.

W ramach przygotowań do akcji tworzone były plakaty tematyczne, którymi ozdabiano szkołę, a przy tym aktywnie przypominano sobie tabliczkę mnożenia. Uczniowie przygotowali rymowanki pozwalające zapamiętać przykłady z tabliczki mnożenia. W zabawie wzięło udział 97 uczniów klas 3-8. Zakończeniem akcji był egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy go zdali poprawnie, uzyskali tytuł ,,Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Wyłoniliśmy w naszej szkole 16 takich mistrzów. Gratulujemy wszystkim ,,Mistrzom Tabliczki Mnożenia”. Mamy nadzieję, że ten dzień udowodnił, że tabliczka mnożenia nie jest taka straszna.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w pamięci. Była to nasza pierwsza przygoda z tabliczką, ale z pewnością nie ostatnia. Za rok również włączymy się do zabawy.

Dorota Grzesik

Barbara Sas