I tym razem udana akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Nowej Jastrząbce

W niedzielę 6 marca w Zespole Szkół w Nowej Jastrząbce odbyła się kolejna, już siódma, Akcja Poboru Krwi. Celem akcji było pozyskanie jak największej ilości krwi z przeznaczeniem dla osób na co dzień jej potrzebujących.

Wiele osób z potrzeby serca odpowiedziało na naszą akcję, w tym członkowie OSP z naszej wsi, z Dąbrowy Tarnowskiej i Oleśnicy oraz mieszkańcy Nowej Jastrząbki i Gminy Lisia Góra.

Dobry wynik Akcji zawdzięczamy temu, że ludzie, którzy systematycznie oddają krew rozumieją, iż jest ona dla potrzebujących największym darem serca. Zdają sobie sprawę, że rodzaje zagrożeń życia, z jakimi się bardzo często spotykamy zobowiązują do głęboko pojętego humanitaryzmu na rzecz drugiego człowieka.

Patronat nad Akcją, oprócz Dyrektora Zespołu, objął również Wójt Gminy Lisia Góra, na którego zawsze możemy liczyć. Serdecznie mu za to dziękujemy.

Za pomoc w zorganizowaniu akcji dziękujemy również nauczycielom, w tym opiekunce Szkolnego Koła PCK, pani mgr Barbarze Sas, Radzie Rodziców, pracownikom obsługi przedszkola i szkoły.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia Akcji, prosząc jednocześnie o uczestnictwo w kolejnych akcjach serdecznie dziękuję.

Dyrektor Zespołu – Bożena Świątek