Ognisko klasy VI

17 września wybraliśmy się całą klasą VI, pod opieką wychowawczyni oraz rodziców, na szkolne ognisko. Dzięki uprzejmości Państwa Armatysów zorganizowano je na ich posesji.

Po czterech godzinach lekcyjnych, o godzinie 11.45,  zebraliśmy się na szkolnym parkingu. Tam czekały na nas dwie mamy oraz pani wychowawczyni. Swoimi  samochodami dowiozły nas na teren firmy Yagi, dzięki czemu byliśmy na miejscu po niespełna dziesięciu minutach drogi.

Na miejscu okazało się, że wszystko było dla nas już przygotowane: ognisko rozpalone, ławeczki ustawione na leśnej polanie, a stół zastawiony pysznymi brzoskwiniami, winogronami oraz napojami. Panie zajęły się kiełbaskami i ziemniakami, a my udaliśmy się na zwiedzanie terenu. Mogliśmy podziwiać piękny las, olbrzymie pole golfowe, stawy oraz najbardziej zaskakującą atrakcję: żeremie bobrów.

Następnie każdy miał czas dla siebie. Jedni odpoczywali w cieniu drzew, drudzy grali w piłkę lub badmintona, a jeszcze inni szukali ciekawych okazów roślin i zwierząt. Niemałą atrakcją okazała się partyjka golfa zaproponowana przez właścicieli.

Po około godzinie zabawy, usiedliśmy do stołu i posililiśmy się kiełbaskami, ziemniakami oraz kukurydzą. Podziękowaliśmy za smaczne jedzenie, chwilkę odpoczęliśmy  i pobiegliśmy nadal się bawić. Pogoda nam sprzyjała, było słonecznie i bardzo ciepło, więc wszystkim dopisywały humory.

Tuż przed godziną 15 nasza pani ogłosiła zbiórkę na polanie. Posprzątaliśmy teren zabaw, podziękowaliśmy mamom za gościnę  i samochodami, pod opieką rodziców oraz wychowawczyni, wróciliśmy do szkoły.

To była bardzo udana wycieczka! Spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, odpoczęliśmy i świetnie się bawiliśmy. Już czekamy na następne ognisko!

Uczniowie klasy VI