NIEZAPOMNIANA WIZYTA – UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I W NOWEJ JASTRZĄBCE

W dniu 17 marca 2015 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły przeżyli niezapomnianą uroczystość – zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Bibliotekarka starała się wprowadzić ich uroczyście w zaczarowany świat książki.  Zanim stali się oficjalnymi czytelnikami biblioteki szkolnej, obejrzeli inscenizację przygotowaną specjalnie dla nich przez starszych kolegów z klasy V, w której i  brali aktywny udział – odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki, książki, bohaterów bajek. Po dobrze zdanym ‘egzaminie” złożyli uroczyste przyrzeczenie o następującej treści:

My, uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek, i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY!

Z kolei „Wielką księgą bajek” zostali pasowani na czytelników przez Panią Dyrektor. Otrzymali pamiątkowe „Dyplomy pasowania na czytelnika”, pamiątki i słodycze.

Następnie odwiedził ich Czerwony Kapturek. Bajka została przyjęta bardzo entuzjastycznie, a aktorzy nagrodzeni gromkimi brawami.

Uroczystość miała za zadanie przygotować uczniów klasy I do świadomego korzystania z biblioteki i książki, jako źródła informacji i rozrywki. Była dla nich niezwykłą przygodą i frajdą, dostarczyła dużo radości (zarówno maluchom jak i piątoklasistom).Teraz będą mieć oficjalnie bezpośredni i stały kontakt z biblioteką i książką, rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.