DALI COŚ OD SIEBIE - KOLEJNA UDANA AKCJA KRWIODAWSTWA W NOWEJ JASTRZĄBCE

W niedzielę 15 marca 2015 r. w budynku Zespołu Szkół w Nowej Jastrząbce odbyła się  Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Dyrekcję Zespołu.  Głównym celem akcji było pozyskanie krwi dla jak największej liczby potrzebujących, głównie poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz  nieszczęśliwych wypadkach losowych.

Pomagamy wszystkim potrzebującym, mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca. Rodzaj niebezpieczeństwa, z jakim stykamy się na co dzień zobowiązuje do szeroko pojętego humanitaryzmu na rzecz drugiego człowieka oraz do propagowania idei niesienia pomocy nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, ale również w szeroko rozumianych akcjach.

Na nasz apel odpowiedziało 52 osoby, z czego dokonano 59 pobrań, co dało 30  litrów krwi. 3 osoby z różnych przyczyn nie mogły oddać krwi, chociaż bardzo tego chciały, 7 osobom panie pobierające krew wyznaczyły inny punkt poboru  i w innym dniu, ponieważ nie były w stanie przyjąć do godz. 13.00 wszystkich chętnych.

Tak dobry wynik akcji zawdzięczamy w głównej mierze strażakom ochotnikom z Nowej Jastrząbki, Nowych Żukowic, Starych Żukowic, Zaczarnia, Lisiej Góry, Olesna, Dąbrowy Tarnowskiej, jak również mieszkańcom z terenu naszej wsi.  Na wyróżnienie zasługują członkowie OSP z Olesna,  którzy regularnie wspierają naszą akcję. Wśród dawców byli też absolwenci naszego zespołu szkół, studenci wyższych uczelni, co nas bardzo cieszy. Zainteresowanie akcją jak i sama akcja, wykazuje, że na naszym terenie jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi.

Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić, składam serdeczne podziękowanie,  jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.

Dyrektor Zespołu – Bożena Świątek