Powrót uczniów klas 1-3 do szkoły

W związku z powrotem do nauki stacjonarnej uczniów klas 1-3 informuję, że w dalszym ciągu obowiązują zasady reżimu sanitarnego określone w Strategii przygotowania i zarządzania w czasie obecnym i na wypadek wystąpienia pandemii COVID-19 (przesłanej we wrześniu 2020 do każdego rodzica i ucznia za pomocą dziennika elektronicznego, a także znajdującej się na stronie szkoły www.spzaczarnie.pl). Przypominam podstawowe zasady:

1. Do szkoły mogą uczęszczać tylko uczniowie bez żadnych objawów chorobowych.
  1. W przypadku stwierdzenia takich objawów rodzice będą proszeni o szybkie odebranie dziecka ze szkoły (z tych względów proszę o ewentualną aktualizację nr telefonów).
  2. Przy wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk.
  3. Obowiązuje dystans społeczny.
  4. Rodzice (opiekunowie) mogą wchodzić tylko na korytarz znajdujący się na parterze (apeluję jednak, aby uczniowie samodzielnie wchodzili do szkoły).
  5. Uczniowie uczą się w jednej sali lekcyjnej, korzystają z wyznaczonego korytarza podczas przerw oraz wyznaczonej toalety.
  6. Z wyłączeniem sal lekcyjnych we wszystkich przestrzeniach wspólnych uczniowie przebywają w maseczkach ochronnych (apeluję do rodziców, których dzieci mają zaświadczenie o zwolnieniu z obowiązku stosowania maseczki, o stosowanie przyłbic lub półprzyłbic).
  7. Świetlica szkolna pracuje w wyznaczonych godzinach pracy (ze względu na to, że na świetlicy będzie funkcjonować jedna grupa, zwracam się z prośbą o maksymalne ograniczenie czasu przebywania dzieci na świetlicy).
  8. Odbywają się wszystkie zajęcia zaplanowane w planie lekcyjnym, chyba że ze względów organizacyjnych będą odwołane.
  9. Sale lekcyjne będą wietrzone.
  10. W toaletach będzie udostępnione mydło i ręczniki jednorazowe, w klasach udostępnione będą również środki do dezynfekcji rąk (po dezynfekcji rąk po wejściu do szkoły, nie będzie jednak ona obowiązkowa).
  11. Dozwolone jest stosowanie własnych środków dezynfekujących.

Szczegółowe wytyczne zostaną omówione z uczniami przez wychowawców klas w pierwszym dniu nauki. W przypadku wątpliwości proszę o zadawanie pytań za pomocą dziennika elektronicznego.