XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 17 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu uświadomienie wszystkim, że tabliczka mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, a jej nauka może być atrakcyjna. Wydarzenie poprzedziło udekorowanie szkoły w gazetki tematyczne oraz plakaty promujące akcję. Nauczyciele uczący matematyki sprawdzali znajomości tabliczki mnożenia podczas zajęć lekcyjnych. W naszej szkole do egzaminów przystąpili wszyscy uczniowie. Największą popularnością cieszyły się łamigłówki matematyczne, testy z tzw. ,,lukami”, które należało wypełnić w określonym czasie. Najlepiej liczący uczniowie w każdej klasie otrzymali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wśród uczniów wielkie zainteresowanie. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto pozostanie na długo w pamięci, a znajomość tabliczki mnożenia zaowocuje lepszymi wynikami w nauce każdego ucznia.