WYCIECZKA DO WARSZAWY

Wycieczka do stolicy!

02.10.2023 r.
Pierwszy dzień naszej wycieczki był pełen wrażeń! Do Warszawy dotarliśmy tuż po 11. Wraz z pilotką naszej grupy udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę stolicy. Następnie przeszliśmy pieszo do znanej warszawskiej galerii handlowej: Złote Tarasy. Kolejnym punktem naszej wycieczki był przejazd metrem. Wysiedliśmy w pobliżu pomnika Warszawskiej Syrenki. Następnie przejechaliśmy na Powązki Wojskowe, gdzie udaliśmy się na groby współczesnych i XX wiecznych pisarzy, artystów, sportowców, żołnierzy. Na koniec przejechaliśmy do miejsca zakwaterowania w hotelu Bażant.

03.10.2023 r.
Drugi dzień naszej wycieczki obfitował w liczne atrakcje. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika. Tam zwiedzaliśmy m.in. Strefę Eksperymentowania, Teatr Wysokich Napięć, obejrzeliśmy wiele ciekawych wystaw naukowych i mogliśmy samodzielnie przeprowadzać rozmaite doświadczenia. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Parku Łazienkowskiego. Towarzyszyła nam przy tym piękna, słoneczna pogoda. Podziwialiśmy: Pałac na Wyspie, Pomnik Fryderyka Chopina, Belweder,Teatr na Wyspie, Pałac Myślenicki. Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście (Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki). Przy Grobie Nieznanego Żołnierza mogliśmy obejrzeć zmianę warty. Po godzinie 18 zmęczeni, ale zadowoleni, wyruszyliśmy do naszego hotelu. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

4.10.2023 r.
W ostatnim dniu naszej wycieczki udaliśmy się ponownie na Stare Miasto. Tam z audioprzewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Mogliśmy obejrzeć wspaniałe dzieła sztuki. Podziwialiśmy Komnaty królewskie, dzieła Canaletta, Rembrandta, Jana Matejki. Następnie przejechaliśmy na Stadion Narodowy. Tam zasiedliśmy na trybunach stadionu, wysłuchaliśmy opowiadania Pani przewodnik na temat najnowocześniejszej areny wielofunkcyjnej i jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Tuż po godzinie 16 wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Przed godziną 22, zmęczeni, ale szczęśliwi bezpiecznie dotarliśmy do naszych domów.
To była bardzo ciekawa wycieczka i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci!