PODSUMOWANIE OSIAGNIĘĆ SPORTOWYCH 2022/2023

Zbliża się koniec roku szkolnego czas zatem na podsumowania, także te związane z życiem sportowym naszej placówki. Ostatnie lata obfitowały w wiele sukcesów w różnych dyscyplinach, szczególnie w grach zespołowych, lecz mijający rok szkolny możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Liczba sukcesów naszych dzieci jest imponująca, dotyczy to zarówno dziewcząt jak i chłopców. Rywalizacja sportowa na terenie gminy Lisia Góra w ramach rozgrywek igrzysk dzieci (tj. klas 4-6), została całkowicie zdominowana przez naszych podopiecznych. Chłopcy zwyciężyli we wszystkich grach zespołowych (halowa piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna na trawie), dziewczęta wygrywały w koszykówce, siatkówce oraz piłce ręcznej. Na szczeblu powiatu tarnowskiego również wyglądało to bardzo okazale. Największe sukcesy to I miejsce w finale powiatowym oraz II miejsce w finale rejonowym igrzysk dzieci w koszykówce chłopców. Liczne starty w zawodach powiatowych złożyły się jeszcze na jedno wielkie osiągnięcie, mianowicie nasza szkoła zdobyła III miejsce w igrzyskach dzieci w powiecie tarnowskim w klasyfikacji generalnej, czyli uwzględniając wszystkie dyscypliny i konkurencję rozgrywane w całym roku szkolnym. Należy tu wspomnieć, że w powiecie tarnowskim mieści się ponad sto szkół, a jedynie dwie z nich znalazły się przed naszą placówką, zdecydowanie przewyższające nas liczebnością uczniów szkoły z Zakliczyna i Tuchowa. Wszystkie pozostałe zostawiliśmy w pokonanym polu. Osiągnięcie to jest największym sukcesem sportowym naszej placówki w tej rywalizacji, dodatkowo żadna inna szkoła na terenie naszej gminy w ostatnich latach nie osiągnęła takich wyników. Oto lista sukcesów, jakie były udziałem naszych sportsmenek i sportowców w mijającym roku szkolnym:

Igrzyska Dzieci Dziewczęta

I miejsce gmina – koszykówka

I miejsce gmina – siatkówka

I miejsce gmina – piłka ręczna

III miejsce półfinał powiatu – siatkówka

III miejsce półfinał powiatu – piłka ręczna

III miejsce finał powiatu – koszykówka

IV miejsce finał powiatu – biegi drużynowe (klasyfikacja indywidualna: III miejsce Maja Tarachanowicz, VI miejsce Anna Turczyn)

Igrzyska Dzieci Chłopcy

I miejsce gmina – halowa piłka nożna

I miejsce gmina – koszykówka

I miejsce gmina – siatkówka

I miejsce gmina – piłka ręczna

I miejsce gmina – piłka nożna na trawie

I miejsce półfinał powiatu – koszykówka

I miejsce półfinał powiatu – siatkówka

I miejsce półfinał powiatu – piłka nożna na trawie

II miejsce półfinał powiatu – piłka ręczna

I miejsce finał powiatu – koszykówka

III miejsce finał powiatu – siatkówka

III miejsce finał powiatu – piłka nożna na trawie

IV miejsce finał powiatu – piłka ręczna

III miejsce finał powiatu – biegi drużynowe (klasyfikacja indywidualna: V miejsce Tymoteusz Kozioł)

V miejsce finał powiatu – czwórbój lekkoatletyczny (klasyfikacja indywidualna: I miejsce Tymoteusz Kozioł)

II miejsce finał rejonowy – koszykówka

Gratulacje dla wszystkich naszych sportowców oraz opiekunów nauczycieli wychowania fizycznego. Wielkie słowa uznania i podziękowania za wasz trud, wysiłek oraz wielkie zaangażowanie w walce o każdy punkt, gol oraz centymetr na sportowym boisku. Mamy nadzieję, że kolejne lata dostarczą nam równie wielkich emocji oraz pięknych sukcesów.