Nasz uczeń na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dnia 21 czerwca 2023 r. w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowego Konkursu” Kangur Matematyczny”. Na podsumowanie konkursu zostali zaproszeni uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Zainteresowanie konkursem w Polsce jest ogromne. Każdego roku bierze w nim udział kilkaset tysięcy uczniów. W tym wyjątkowym miejscu uczestnicy wysłuchali wykładu matematycznego wygłoszonego przez prof. Edwarda Tutaja. Wykład dotyczył wielokątów i koniunkcji. Profesor zachęcał do podejmowania wysiłku i nie zrażania się porażkami. Podkreślił, że uzyskanie dobrego wyniku to ogromny sukces. A gorszy wynik o niczym nie świadczy – tak, jak w zawodach sportowych. Powołał się na przykład skoczka narciarskiego, który raz stanie na podium, a innym razem odpadnie.

W uroczystości tej brał udział uczeń naszej szkoły - Dominik Kuta. Podczas odbioru dyplomu i nagrody towarzyszyli mu rodzice i wychowawca. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego ucznia. Życzymy mu, by w dalszym ciągu mógł rozwijać swoje matematyczne zainteresowania, a w przyszłości został studentem tego wydziału.