"POŻARCIE KRÓLEWNY BLUETKI" - WYJAZD DO TEATRU

W dniu 1 czerwca 2023r.  uczniowie klas I-III, w ramach realizacji programowych zagadnień edukacji teatralnej, wyjechali do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt.”Pożarcie królewny Bluetki”.

Oglądający trafili  do królestwa w chwili, gdy do pożarcia królewny pozostało niewiele czasu. Schowany w grocie smok złowieszczym głosem odliczał minuty, paź poszukiwał odważnego rycerza, który mógłby ocalić Bluetkę, a Dobra Wróżka akurat tego dnia zapomniała wszystkich zaklęć.

Spektakl wzbudził u uczniów  wiele emocji i niezapomnianych  przeżyć. Dał możliwość spotkania z żywym słowem, był okazją do przeżywania historii bohaterów, obserwowania gry aktorskiej, podziwiania kostiumów i choreografii.

Po spektaklu uczniowie spędzali miło czas  na zabawach w Parku Strzeleckim. Po powrocie do szkoły na uczestników wyjazdu  czekał  pyszny obiad.  Pomimo zmęczenia wszyscy byli bardzo zadowoleni.