KONKURS RECYTATORSKI "NASZE WADY I ZALETY"

18 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorki pod hasłem "Nasze wady i zalety".

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, doskonalenie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją,  a także, co istotne w dzisiejszych czasach,  poszukiwanie literackich wzorców i wartości moralnych ważnych w życiu człowieka. Inicjatorką konkursu była wychowawczyni klasy II, Pani Barbara Sas. W organizację konkursu włączyły się Pani Katarzyna Kowal, Pani Magdalena Merchut i Pani Sabina Kucharzyk.

Do udziału zaproszono wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Wysłuchaliśmy 16 recytacji  w dwóch kategoriach wiekowych :klas I-III oraz IV- VIII.

Wyrównane zmagania z trudną sztuką recytacji oceniła Komisja Konkursowa w składzie: Anna Olek, Aneta Białas i Sabina Kucharzyk.

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom interpretacji .

Oceniając wykonawców recytacji, uwzględniając ogólny wyraz artystyczny, dykcję oraz interpretację utworu jury wyłoniło:

W kategorii klas I-III

I miejsce - Michał Głowacz  klasa II

II miejsce - Lena Jeż, Liwia Szatko, Filip Wiatr klasa I

III miejsce - Antoni Kozioł, Milena Krawiec, Zuzanna Strzałka  - klasa III

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce - Oliwia Alicja Białas - klasa V

II miejsce - Kornelia Dykas, Gabriela Kadulska, Julia Kmieć, Maja Świerczek- klasa V

III miejsce - Martyna Drwal, Łucja Maryniak - klasa V

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie! Gratulujemy zwycięzcom!