,,EKO-ZABAWKA” - "MÓJ WYMARZONY EKO-DOM”

W dniu 26 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursach ekologicznych: ,,EKO-ZABAWKA” oraz ,,MÓJ WYMARZONY EKO-DOM”. Organizatorami byli Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła,  Gminny Ośrodek Kultury w Śmignie, Szkoła Podstawowa w Śmignie.

Celem konkursów było zainteresowanie dzieci tematyką odnawialnych źródeł energii oraz kształtowanie u nich postawy ekologicznej. Poprzez organizację tego wydarzenia, chciano zwrócić uwagę dzieci na rolę powtórnego użycia niepotrzebnych przedmiotów oraz promowania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Konkursy cieszyły się wielkim zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nich udział aż 172 uczniów z terenu naszej gminy.

II miejsce w Konkursie Ekologicznym ,,MÓJ WYMARZONY EKO-DOM”:

Gabriela Kmieć oraz Martyna Motyka kl. V

Wyróżnieni:

Julia Kmieć i Gabriela Kadulska kl. VI, Aleksandra Zych i Anastasiia Kurys kl. VIII, Krystian Tyrcha i Tomasz Madej kl. VII

Uczestnicy:

EKO – ZABAWKA:

Amelia Łucek kl. II, Jakub Rabiasz kl. II, Jakub Kozioł kl. II, Szymon Kozioł kl. II, Łucja Kozioł kl. II, Nathalie Bielat kl. III, Jan Cierpik kl. III.

MÓJ WYMARZONY EKO-DOM:

Lena Kmieć i Julia Taraszka kl. IV, Maja Curyło i Elena Świder kl. IV, Filip Tyrcha i Norbert Kusek kl. V, Jakub Chajec i Denis Kurys kl. V, Katarzyna Starzec i Kinga Korczak kl. V, Filip Kuta i Jakub Wajda kl. VI, Kornelia Dykas i Maja Świerczek kl. VI, Błażej Dykas i Marcin Wójcik kl. VII, Sebastian Świątek kl. VIII i Michał Czarnik kl. VII

Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy zwycięzcom!