NOWA JASTRZĄBKA ZNOWU GÓRĄ!!!

Trzeci Turniej Pucharu Tarnowa w koszykówce rozegrany 13 grudnia w hali widowiskowo – sportowej Pałacu Młodzieży zakończył się ponownym zwycięstwem Szkoły Podstawowej z Nowej Jastrząbki. Nasze dziewczęta nie zwalniają tempa, trzy turnieje i trzy zwycięstwa, 21 kolejnych wygranych meczów. Bilans jest imponujący, takiej serii nie miała jeszcze żadna drużyna.

Hala przy ulicy Gumniskiej podczas trzeciej edycji zawodów gościła 16 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Nasze reprezentantki znalazły się w grupie „B” ze szkołami nr 2, nr 3 oraz nr 8 z Tarnowa. Komplet zwycięstw zagwarantował pewny awans do 1/16 turnieju. W fazie pucharowej pierwszym rywalem była Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa z Tarnowa. Wygrana w tym meczu oraz kolejnym z reprezentacją szkoły nr 18 z Tarnowa dały awans do półfinałów i strefy medalowej. Następny rywal, koszykarki z Tarnowca, także nie zatrzymał naszej drużyny, co oznaczało trzecią finałową konfrontację z drużyną szkoły nr 9 w Tarnowie. Mecz decydujący o pierwszym miejscu był najbardziej wyrównanym pojedynkiem, jakie rozegrały nasze reprezentantki. Inicjatywa jednak od początku należała do naszych dziewcząt. Jako pierwsze zdobyły punkty i kontrolowały przebieg spotkania. Pierwsza części gry mimo tego zakończyła się remisem, ale w drugiej połowie nasz zespół osiągnął przewagę, której nie oddał do końca spotkania i po raz kolejny okazał się najlepszą drużyną zawodów.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Tarnowa po trzech turniejach prowadzi SP Nowa Jastrząbka (42pkt.), wyprzedzając SP 9 Tarnów (39pkt.) i SP 23 Tarnów (34pkt.).

Zwycięski zespół z Nowej Jastrząbki występował w składzie: Kmieć Anna, Tomala Wiktoria, Furgał Patrycja, Ryndak Oliwia, Madej Karolina, Cichoń Justyna, Kruczek Magdalena, Jasińska Weronika, - trener Dawid Sutkowski. Gratulujemy dziewczynom kolejnego już sukcesu i czekamy na następne trofea.