FESTYN RODZINNY

10 czerwca, w słoneczne, niedzielne popołudnie, odbył się w naszym Zespole Rodzinny Festyn. To już kolejna impreza plenerowa zorganizowana przez szkołę, przy współpracy i zaangażowaniu Pani Dyrektor, rodziców, strażaków, władz Gminy Lisia Góra oraz nauczycieli, uczniów
i przedszkolaków.

Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem i licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości.

Tego dnia na wszystkich gości czekało wiele atrakcji! Na scenie pojawili się uczniowie naszej szkoły, prezentując garstkę poezji i śpiewu, szczyptę humoru, a także odrobinę języka angielskiego i włoskiego! Występy rozpoczęła przedszkolna grupa taneczna, zachwycając w układzie tanecznym "Laleczki", następnie pojawiły się inscenizacje w wykonaniu młodszej grupy przedszkolnej oraz uczniów klasy II.

Klasa III zachwyciła pięknymi wierszami, a uczniowie klasy I zaśpiewali ze specjalną dedykacją dla swoich rodziców! W dalszej części programu artystycznego wystąpili uczniowie klasy IV w przedstawieniu "Trzy świnki" zaprezentowanym w języku angielskim. Występy przeplatane były tańcami przedszkolaków, którzy pojawili się aż w czterech różnych układach choreograficznych!

Na zakończenie na scenie pojawili się podopieczni p. Adriana Misia
i wykonali specjalnie przygotowane układy taneczne. Występy zakończyło gromkie sto lat w języku włoskim!

Oprócz atrakcji artystycznych przybyli goście mogli wziąć udział
w rozmaitych konkursach z nagrodami, skosztować przepysznych ciast i lodów, a także ciepłych przekąsek: zapiekanek i hot-dogów, specjalnie przygotowanych przez rodziców. Najmłodsi uczestnicy pikniku bawili się na olbrzymich, dmuchanych zabawkach  oraz na  placu zabaw.

Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa
z atrakcyjnymi nagrodami specjalnymi, wśród których były m.in. rower, zaproszenie do teatru, usługi manicure.

Kolejną atrakcją, tym razem o charakterze profilaktyczno- edukacyjnym, był pokaz akcji ratowniczej. Strażacy z miejscowej jednostki OSP zainscenizowali wypadek drogowy oraz akcję udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym . Dostarczyli nam tym samym, sporych wrażeń i prawdziwego dreszczyku emocji. Nad sprawnym przebiegiem całości pokazu ze stoickim spokojem czuwali druhowie pod dowództwem pana Adam Brzozowskiego.

Atrakcji było co niemiara, a pogoda tego dnia była wprost wymarzona na rodzinną imprezę pod chmurką!

Festyn możemy uznać za bardzo udaną imprezę, która pokazała, jak nasza społeczność potrafi się integrować, współdziałać i świetnie bawić w atmosferze  radości i wzajemnej życzliwości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji naszego festynu i przyczyniły się do jego uatrakcyjnienia, a zwłaszcza sponsorom: SOLO – Pan Janusz Nowak, Pan Janusz Lorkiewicz, ALUMAX - Pan Wiesław Marciniec, MEGA-EL, Pan Andrzej Baruch, Wójt Gminy Lisia Góra, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Rodziców Przedszkola, Rada Rodziców Szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich, Pan Dariusz Kawa, Pan Czesław Szatko, Pani Maria Kuta, Pani Sabina Kucharzyk, Pani Mariola Pyrek, Pani Monika Sitko.