TURNIEJ WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII JUŻ ZA NAMI!

W ramach trwającego Brytyjskiego Tygodnia w naszym Zespole został zorganizowany Drużynowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii - THE GREAT BRITISH QUIZ. Każda z klas IV-VII wytypowała trzyosobową drużynę reprezentującą ich w tej rywalizacji.

Klasę IV reprezentowały  Joanna Janora, Dominika Witek, Natalia Wybraniec

Klasę V reprezentowały Anna Kmieć, Oliwia Ryndak, Wiktoria Tomala

Klasę VI reprezentowali  Barbara Armatys, Natalia Błocho, Michał Paluchowski

Klasę VII reprezentowali Kamila Kozioł, Helena Lattanzi, Piotr Marcinek

Podczas turnieju uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące geografii, ustroju politycznego, kultury Wielkiej Brytanii oraz ważnych miejsc znajdujących się w samej stolicy, czyli ... Londynie. Turniej okazał się rewelacyjną metodą na sprawdzenie swojej dotychczasowej wiedzy na temat tego kraju, ale również na zdobycie nowych informacji. Wielu uczniów trafie zauważyło, że kultura tego kraju jest wszechobecna a znajomość języka angielskiego jest niezbędna we współczesnym świecie. Turniej został zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego Panią mgr Magdalenę Szczygieł oraz Pana mgr Dawida Sutkowskiego. W organizacji turnieju brały udział również uczennice klasy II gimnazjum: Klaudia Cichoń oraz Magdalena Madej.

Wszystkie drużyny spisały się świetnie i różnica zdobytych punktów była niewielka. Tak oto przedstawia się klasyfikacja turnieju:

Miejsce I - Klasa VII

Miejsce II - Klasa V